Agent PZU - Aleksandra Tront
Zadzwoń i spytaj o ofertę
 
Skontaktuj się
z naszym Agentem

Agencja PZU
Ul. Kilińskiego 25F
59-300 Lubin
nr. tel 533-888-030
agencja@pzulubin.pl
 
Zniżki i rabaty
OC i AC - PZU Auto Pomoc Komfort GRATIS
Oszczędność nawet do 30% przy wyborze ubezpieczenia w pakiecie.
Ubezpiecz siebie i swój majątek!
Kontakt

Umów sie na bezpłatną wycenę.
Dojazd do klienta gratis!!!

umów

Z PZU W DRODZE BEZPIECZNIEJ!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Każda osoba, która posiada pojazd mechaniczny ma obowiązek go ubezpieczyć poprzez podpisanie odpowiedniej umowy. W dokumencie tym chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku ze szkodami wynikłymi w czasie ruchu pojazdów.

Pojazdy mechaniczne to: samochody (osobowe i ciężarowe), ciągniki rolnicze, motorowery i pojazdy wolnobieżne. Każdy pojazd musi być zarejestrowany w Rzeczypospolitej Polsce przez cały okres swojego użytkowania, to samo dotyczy oczywiście powyższego ubezpieczenia.

Odszkodowanie z OC obejmuje nie tylko kosztowne naprawy pojazdów lub innego mienia, ale także odszkodowania za szkody na osobie, np. koszty leczenia, renty, odszkodowanie za śmierć, utracone zarobki i wiele innych. Ubezpieczenie OC jest po to, żeby zapewnić poszkodowanym należne im odszkodowanie i uchronić sprawcę przed kosztami przewyższającymi jego możliwości finansowe.

Co gwarantuje komunikacyjne ubezpieczenie OC?

Jeżeli właściciel bądź kierowca konkretnego samochodu miał wypadek w czasie ruchu tego pojazdu, który poskutkował śmiercią, trwałym uszkodzeniem ciała, rozstrojem zdrowia bądź jego stałą utratą, zniszczeniem mienia lub jego uszkodzeniem – osoba poszkodowana dostanie od ubezpieczyciela stosowne odszkodowanie z tego tytułu. Co ważne: ubezpieczenie OC gwarantuje pokrycie szkód osobom trzecim - nie samemu ubezpieczonemu. Dodatkowo właściciel polisy otrzymuje:

Sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu OC posiadacza pojazdu

Suma gwarancyjna to kwota, która stanowi granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela. Inaczej mówiąc - jest to maksymalna kwota odszkodowania, którą zobligowany jest pokryć ubezpieczyciel. W przypadku obowiązkowego OC samochodu, od dnia 11 czerwca 2012 roku kwoty te wynoszą:

Jeśli szkoda powstanie w innym kraju niż Polska, sumę gwarancyjną stanowić będzie ta, która obowiązuje w danym państwie (jednak nie mniej, niż kwoty określone na terenie Polski).

Ubezpieczenie OC jest ważne we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej (tj.: Austrii, Belgii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Portugalii, Rumunii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Węgier, Malty, Litwy, Łotwy, Cypru, Czech, Estonii, Słowacji, Słowenii, Polski) oraz w Andorze, Islandii, Norwegii, Szwajcarii , Chorwacji i Serbii.

 
Komunikacyjne Ubezpieczenie domu Ubezpieczenie firmy Ubezpieczenie podróży NNW Ubezpieczenie rolne Kontakt
© Aleksandra Tront - Agent PZU